Dommer

Klubbens dommerkontakt, Lise N. Mills , mobil 993 59 250

I Rælingen Håndballklubb søker vi å skape et godt miljø for nye og etablerte dommere.

Som en del av spillerutviklingen har RHK vedtatt at alle klubbens 15-åringer skal delta på dommerkurs.  Dette blir også organisert denne sesongen.  Hver sesong arrangerer klubben kurs i samarbeid med RØN.  Dette resulterer i flere nye ungdommer som hver sesong får prøve seg som dommer.

Les mer om dommerutdanning

Hver dommer har sin egen dommerdagbok.  Regionen setter opp kampene for dommere.  I tillegg skal klubbens egne dommere fordele kamper i 8, 9 og 10 årsklassene som spilles i Sandbekk- og Marikollhallen.  Se oppsett over disse kampene trykk her for word dokument med fordeling (kommer her).  Det kan komme endringer.  Oppdatert liste fra regionen settes opp periodevis på NHF RØNs nettside.  Snarvei til oppdatert liste finner du her

Link til RØN’s dommersider (Region Øst-Norge)

* Kamper i 8, 9 og 10 årsklassen som arrangeres av klubben. Disse kampene fordeles blant klubbens egne dommere.

Dommerkolleksjon for RHK 2023-2026:

Dommer 1 og oppover- bruker sort shorts og turkisblå dommerdrakt. Dommer velger selv type shorts og trøye. Klubben eier dommertrøyen og denne tilbakeleveres ved endt dommergjerning.

Kvotedommere som dømmer hyppig- kan gis en dommerdrakt nr 2. Denne skal være sort. Klubben eier dommertrøyen og denne tilbakeleveres ved endt dommergjerning.

Det påføres ikke sponsorer på draktene, men forutsetter å følge utstyrsavtalen pt. Hummel og merkes med RHK logo.

Barnedommere- bruker egen shorts og sort Tskjorte med «Barnedommer» på ryggen.

Klubben kjøper T-skjorte, fløyte og dommerkort til egne dommere.